Propunere 1 vs 1!

Aici puteti pune sugestiile si propunerile voastre pentru imbunatatirea forumului.
Locked
User avatar
Ana
Girls
Posts: 23
Joined: 29 Dec 2021, 21:58

15 Apr 2022, 14:10

Daca tournament nu se vrea:
Propun provacari 1 vs 1 individuale daca se accepta aceasta propunere!
Ideia este sa jucam 1 vs 1 la cerere publica:
Provacarile se vor face in sectiunea aferenta prin cerere de "provocare publica":
Se va posta demo de la meci cat si rezultatul provacarii!

Doresc raspunsul doar al administratorilor: @pisica @pisoi @dark @F1v3 @d3vlr , si care se mai stiu administratori! Doresc sa nu posteze cei de sub gradul de administrator:
"Cu totii suntem mai buni daca suntem mai buni;)"
Image
User avatar
FreeL1ne
Membru inregistrat
Posts: 56
Joined: 14 Jan 2021, 13:27

15 Apr 2022, 18:52

ok nu voi posta nimic . anu :lol:
User avatar
F1v3
Administrator
Posts: 27
Joined: 16 Jun 2020, 19:22

16 Apr 2022, 07:27

Ideea pare interesantă, dar nu pentru sv ăsta mă gândesc

- In primul rând ai avea nevoie de un sv separat tip arena, că mă gândesc că jucat 1v1 pe mapă mare sau 2x2 va dura o veșnicie.
- In al doilea rând ce se vrea a dovedi? suprematia intre playeri ? Asta nu va duce decat la dispute si dispute
- In al treilea rând competiția pe jocul ăsta este egal cu 0, jocul este mort, ce merit iți aduce că l-ai bătut pe ăla si pe ăla intr-un joc vechi de 20 de ani ? Doar satisfactie de sine prespun.
- Si in al patrulea rând, atunci când se va obține supremația, "playerul alpha" care îi va bate pe toți, ce se va face ? :))


CONTRA
Image
Image
User avatar
Ana
Girls
Posts: 23
Joined: 29 Dec 2021, 21:58

16 Apr 2022, 12:15

Este vb doar de distractie! dar am inteles: o sa jucam ca batranii 1 ora in fiecare seara si cam atat!
Nu inteleg ce legatura mai are comunitatea forumul si toate astea ,puteti tine serverul privat si doar sa fiti voi ca din cate vad daca vin altii noi este "bataie de cap" daca incercam orice tine de o comunitate este "GREU" nu doreste nimeni decat sa joace ora aia seara in liniste fara alte implicari: atunci forumul este degeaba si nu putem numi asta comunitate: cred ca va ajunge doar un sv de discord si serverul care sa fie private:
Comunitate inseamna implicare sa cunoasteti oameni noi ,posibilitatea de a atrage playeri noi,implicarea in proiecte de natura sa dezvolte activitatea aici pe forum:
Dar na cu siguranta doar eu vad asa treaba: sunt eu mai cudata!

TC
Image
User avatar
FreeL1ne
Membru inregistrat
Posts: 56
Joined: 14 Jan 2021, 13:27

16 Apr 2022, 16:30

djxxx wrote:
16 Apr 2022, 12:15
Este vb doar de distractie! dar am inteles: o sa jucam ca batranii 1 ora in fiecare seara si cam atat!
Nu inteleg ce legatura mai are comunitatea forumul si toate astea ,puteti tine serverul privat si doar sa fiti voi ca din cate vad daca vin altii noi este "bataie de cap" daca incercam orice tine de o comunitate este "GREU" nu doreste nimeni decat sa joace ora aia seara in liniste fara alte implicari: atunci forumul este degeaba si nu putem numi asta comunitate: cred ca va ajunge doar un sv de discord si serverul care sa fie private:
Comunitate inseamna implicare sa cunoasteti oameni noi ,posibilitatea de a atrage playeri noi,implicarea in proiecte de natura sa dezvolte activitatea aici pe forum:
Dar na cu siguranta doar eu vad asa treaba: sunt eu mai cudata!

TC
"Este vb doar de distractie! dar am inteles: o sa jucam ca batranii 1 ora in fiecare seara si cam atat! " - e urit sa descrimini persoanele in baza la virsta, fiecare membru al comunitatii joaca cind vrea si cit vrea .

"Nu inteleg ce legatura mai are comunitatea forumul si toate astea ,puteti tine serverul privat si doar sa fiti voi ca din cate vad daca vin altii noi este "bataie de cap" " -multe nu intelegi tu , poate daca ai da intrebari la fondatori ai intelege mai mult, in loc sa critici.

" daca incercam orice tine de o comunitate este "GREU" nu doreste nimeni decat sa joace ora aia seara in liniste fara alte implicari"- in primul rind fiecare joaca dupa posibilitati si pt a primi placere de la joc . in al doilea rind daca nu ti place ca propunerile tale sunt refuzate, in baza unui vot democratic , propun sa te intorci in "Lumea ta" , unde ai controlul la 110%. Aici se modifica sv in baza votului democratic , pt a mentine placere de a juca.
User avatar
FreeL1ne
Membru inregistrat
Posts: 56
Joined: 14 Jan 2021, 13:27

16 Apr 2022, 16:43

"puteti tine serverul privat si doar sa fiti voi ca din cate vad daca vin altii noi este "bataie de cap" daca incercam orice tine de o comunitate este "GREU" nu doreste nimeni decat sa joace ora aia seara in liniste fara alte implicari: atunci forumul este degeaba si nu putem numi asta comunitate: cred ca va ajunge doar un sv de discord si serverul care sa fie private " forumul are functile lui de a uni membrii, de a rezolva conflictele, probleme cu banuri , abuzuri etc.

"Comunitate inseamna implicare sa cunoasteti oameni noi ,posibilitatea de a atrage playeri noi,implicarea in proiecte de natura sa dezvolte activitatea aici pe forum:
Dar na cu siguranta doar eu vad asa treaba: sunt eu mai cudata!"- dupa DEX comunitate -oameni cu interese, credințe sau norme de viață comune. Oamenii noi sunt mereu bineveniti , ne pot gasi pe gametracker, dar cum a zis d3vlr noi preferim calitatea vs cantitatea. Referitor la proiecte fiecare e liber sa faca ce vrea in limita regulilor stabilite, tu reusesti vad sa le faci pe ale tale.
User avatar
Pisica
Administrator
Posts: 68
Joined: 13 Jun 2020, 02:37

16 Apr 2022, 23:24

djxxx wrote:
16 Apr 2022, 12:15
Este vb doar de distractie! dar am inteles: o sa jucam ca batranii 1 ora in fiecare seara si cam atat!
Nu inteleg ce legatura mai are comunitatea forumul si toate astea ,puteti tine serverul privat si doar sa fiti voi ca din cate vad daca vin altii noi este "bataie de cap" daca incercam orice tine de o comunitate este "GREU" nu doreste nimeni decat sa joace ora aia seara in liniste fara alte implicari: atunci forumul este degeaba si nu putem numi asta comunitate: cred ca va ajunge doar un sv de discord si serverul care sa fie private:
Comunitate inseamna implicare sa cunoasteti oameni noi ,posibilitatea de a atrage playeri noi,implicarea in proiecte de natura sa dezvolte activitatea aici pe forum:
Dar na cu siguranta doar eu vad asa treaba: sunt eu mai cudata!

TC
Ana , aici este vorba de total alte lucruri. Cum au zis si baietii mai sus forumul are rolul sau. Este perfect functional si dat spre folosinta chit ca este folosit la capacitate maxima sau nu. Cs 1.6 este un joc ramas mai mult pentru cei ce l-au jucat in momentele lui de glorie si acum doar se bucura de el cand au timp, rar ai sa vezi playeri noi, ce abia il descopera, motiv pentru care competitiile, tombolele sau ideile de imbunatatire care poate se practicau inainte ori functioneaza prea putin ori deloc. Rautatile sunt usor de aruncat. Comunitatea asta nu e facut pentru profit ori ca sa fie lasata de izbeliste. Idei se aduc mereu ca sa mearga totul bine, insa sa multumesti pe toata lumea stim toti ca nu se poate. Nu ne aruncam cu capul inainte la orice si totul se decide democratic. Chit ca se va juca 1 ora ca batranii, chit ca se va ajunge sa se joace non stop serverul va fi parte din comunitate, va avea forum si persoane sa se ocupe de ele. Si la fel vor exista si playeri, fie ei mai vechi ori noi veniti. Sa spui ca noi consideram playerii "bataie de cap" nu demonstreaza decat faptul ca nu ai inteles conceptul de a juca fara scandaluri, de a face totul cu grija fiindca totusi "lucrezi" cu oameni.. si fiecare e diferit. Vrem sa facem un loc pentru toata lumea, dar nu putem sa reusim sa multumim toate persoanele in acelasi timp. Tu spui ca aduci idei si hai sa votam democratic, dar cand iti vin pareri te superi si o iei personal. Nu a spus nimeni ca esti ciudata, doar tu o iei prea personal si nu accepti parerile altora. Ai adus o idee si lumea si a spus o parere. Daca iti place comunitatea si vrei atat de mult sa mearga, faptul ca o idee nu a fost acceptata nu inseamna ca nu poti aduce alte idei. Insa daca e sa cautam nod in papura cum s-ar zice...pai si asta se va vedea destul de usor in timp.
Image
Locked